Speciální akce

Speciální akce
Všechny produkty ve slevě

CRÉMANT DE LOIRE BRUT

370,00 Kč
S DPH Doprava do 48 hod

De Chanceny

Crémant de Loire Brut 

Loire Valley AOC

Chenin blanc - Chardonnay - Cabernet franc

1* Guide Hachette

Počet
Skladem

Hrozny našeho De Chanceny cuvée; ročníkové, pečlivě ručně vybrané, pocházejí z vybraných křídových, pěnovcových půd s břidlicovým podložím. Půda se nachází okolo obcí Montreuil Bellay a Brossay na jihu města Saumur. Díky jemné směsi tvořené těmito třemi odrůdami a opatrnému stárnutí v našich chodbách z křídy a tufu oplývá víno svěžestí a finesou.

Odrůdy révy : Chenin blanc, Chardonnay, Cabernet franc.

Ruční sběr. Po jemném lisování následuje studená fermentace (18°C), díky níž se zachová aroma. Sekundární fermentace probíhá v lahvích, a to dle ‘tradiční metody’ a po výběru těch nejlepších vinných šťáv. Před degorzáží se lahve skladují 18 až 24 měsíců na lamelách v našich sklepích z tufu. Díky tomu vznikne nesrovnatelná bublinková finesa.

Bledě žlutá barva. Jemné a přetrvávající bublinky. Svěžest a finesa. Temperamentní atak s obalenou strukturou rozvíjející se ve finese. Krásná aromatická vytrvalost v ústech s tóny čerstvého ovoce (hruška, broskev).

Vychutnávejte chlazené (8-10°C), jako aperitiv nebo jako společník při jakémkoli požitku (švýcarský sýr gruyère, krevety na kari , rebarborový tart,. . . ).

Crémant de Loire Brut
78 ks

Parametry

Země
Francie
Oblast
Údolí Loiry
Barva
Bílé
Šumivé
Odrůda
Cabernet Franc
Chardonnay
Chenin Blanc

Mohlo by vás zajímat

Zákazníci kupující toto zboží zakoupili také:

16 dalších výrobků ze stejné kategorie: