Speciální akce

Speciální akce
Všechny produkty ve slevě

VOLNAY 1er CRU AOC

2 202,00 Kč
S DPH Doprava do 48 hod

Domaine Bouley

Volnay 1er Cru "Clos des Chênes" AOC 2014

Pinot Noir 100%

12 měsíců bariku

1* Guide Hachette

92/100 Burghound

Počet
Poslední kus skladem

Plocha: 00.35ha

Pozemek : Clos des Chênes

Odrůda : 100% Pinot Noir

Terroir : Kamenitá bílá půda, velmi mělká, s vápencovým podložím velmi blízko povrchu. Jižní-jižní osvit

Produkce / stárnutí : Manuální sklizeň za použití beden. Tímto způsobem se hrozny vyhnou drcení; bedny jsou vyprázdněny přímo na třídící stůl, na kterém třídiči odstraní cizí materiály a možné, nejméně krásné hrozny. Následuje průchod na vibračním třídícím stole. Sklizeň je poté přepravena do tanků pomocí pásového dopravníku. Hrozny se nacházejí ve svých kontejnerech 20 až 30 dnů. 

Víno oplývá nádherným aroma z čerstvého ovoce. 

Začátek fermentace je rychlý proto, aby se tanky udržely studené (6-8 ° C) po dobu 5 až 7 dnů. Přesná kontrola hustoty a teploty se provádí dvakrát denně, aby se dosáhlo ideální kinetiky fermentace. Také se proto denně provádí přečerpávání a maximálně dvakrát/třikrát rozdružování matolinového klobouku po celou dobu naležení vína v kádích. Po alkoholové fermentaci se přesuneme k procesu stáčení. Předtím než se dá víno do sudů na 12 měsíců, projde víno procesem usazování. Po jednom roku stárnutí v sudech jsou vína stáčena, přičemž přidáváme trochu oxidu siřičitého, aby se vína stabilizovala. V případě potřeby mohou být filtrována. Vína jsou poté námi lahvována. 

Degustační poznámky : Diskrétní buket červeného a černého ovoce. Toto víno doprovází aromatická komplexita s náznaky podrostu, humusu a čerstých hub, s bohatou a trvalou texturou. Ve srovnání s naším prvním přírůstkem Clos des Chênes na začátku v ústech překvapuje svou silou a velmi dlouhou ovocností v závěru. Stárnutím, a to min. 20 let za dobrých podmínek, taniny ve víně zjemní a odhalí lesní tóny. Je to naše víno - strážce par excellence. Díky jeho pevnému a harmonickému rámu je možné si víno vychutnat s rafinovanou kuchyní - typu zvěřinové: bažant se švestkami, zaječí hřbet, kanec s omáčkou grand veneur...

Volnay 1er Cru AOC
3 ks

Parametry

Země
Francie
Oblast
Burgundsko
Barva
Červené
Odrůda
Pinot Noir

Mohlo by vás zajímat

Zákazníci kupující toto zboží zakoupili také:

16 dalších výrobků ze stejné kategorie: