Speciální akce

Speciální akce
Všechny produkty ve slevě

MONTHÉLIE 1er CRU AOC

1 275,00 Kč
S DPH Doprava do 48 hod

Domaine Bouley

Monthélie 1er Cru AOC 2016

Pinot Noir 100%

12 měsíců bariku

1* Guide Hachette

91/100 Burghound

Počet
Skladem

Plocha: 0.60ha Pozemek: Les Clous Odrůda : 100% Pinot Noir Barva : Červená Terroir: Slíny na štěrkovém vápenci. Jih-Jihovýchod
Produkce / stárnutí: Manuální sklizeň za použití beden. Tímto způsobem se hrozny vyhnou drcení; bedny jsou vyprázdněny přímo na třídící stůl, na kterém třídiči odstraní cizí materiály a možné, nejméně krásné hrozny. Následuje průchod na vibračním třídícím stole. Sklizeň je poté přepravena do tanků pomocí pásového dopravníku. Hrozny se nacházejí ve svých kontejnerech 20 až 30 dnů. 
Od ročníku 2016 je proces výroby vína bez síry. Víno oplývá nádherným aroma z čerstvého ovoce.  Začátek fermentace je rychlý proto, aby se tanky udržely studené (6-8 ° C) po dobu 5 až 7 dnů. Přesná kontrola hustoty a teploty se provádí dvakrát denně, aby se dosáhlo ideální kinetiky fermentace. Také se proto denně provádí přečerpávání a maximálně dvakrát/třikrát rozdružování matolinového klobouku po celou dobu naležení vína v kádích.  
Po alkoholové fermentaci se přesuneme k procesu stáčení. Předtím než se dá víno do sudů na 12 měsíců, projde víno procesem usazování. 
Po jednom roku stárnutí v sudech jsou vína stáčena, přičemž přidáváme trochu oxidu siřičitého, aby se vína stabilizovala. V případě potřeby mohou být filtrována. Vína jsou poté námi lahvována. 
Degustace: Krásný projev malého červeného ovoce s mírně lesním buketem projevující se během prvních roků vína. S věkem se objevuje náznak humusu, čerstvých hub a hedvábných taninů.  Víno je ideální k masu v lehké omáčce nebo k lehce grilovanému masu. Velmi dobře se snoubí se sýry, jako například brie, reblochon nebi savarin brill.

Monthélie 1 er cru AOC
8 ks

Parametry

Země
Francie
Oblast
Burgundsko
Barva
Červené
Odrůda
Pinot Noir

Mohlo by vás zajímat

Zákazníci kupující toto zboží zakoupili také:

16 dalších výrobků ze stejné kategorie: