Filtrovat podle

Cena

Cena

  • 297,00 Kč - 1 008,00 Kč

Země

Země

Oblast

Oblast

Dostupnost

Dostupnost

Speciální akce

Speciální akce
Všechny produkty ve slevě
Nabízíme kvalitní německá vína. Vinařská oblast Rheingau. Rodinné vinařství.

Německo

Německu je 13 vinařských oblastí. Jejích velká část leží na jihu a jihozápadě země (např. Ahr, Nahe, Mosel, Rheinhessen, Rheingau apod.) 

Přes 85% z celkové plochy vinic zabírají bílé odrůdy. Německo se stalo synonymem pro odrůdu Ryzlink (německy Riesling), krále bílých vín. Z bílých odrůd se zde také pěstuje Müller Thurgau, Sylvaner (též Silvaner), Rulandské šedé (též Grauburgunder), Weissburgunder (Rulandské bílé) a mnoho dalších.

Modrým odrůdám vévodí Spätburgunder (česky Rulandské modré, též Pinot Noir), Trollinger (Trolínské), Dornfelder, Schwarzriesling (Pinot Meunier, česky Mlynářka) a další.

Podkategorie

  • RHEINGAU
    <p><span style="color:#000000;">Rheingau je jednou ze 13 vinařských oblastí v Německu. <a href="https://vino-delikatesy.cz/cs/vino/113-riesling-erste-gewachs-1er-cru"><span style="color:#000000;">Vína z Rheingau</span></a> se pěstují na vinicích s hlinito-břidlicovým podložím, které jsou otočeny k jihu, což jim zaručuje nejlepší oslunění. Řeka Rýn, na některých místech široká až 1 km, funguje jako velké zrcadlo, které odráží sluneční světlo na vinice a tím zajišťuje teplotní rovnováhu. Právě zde byla vyrobena první vína z pozdních sklizní, nazývaná Spätlese.</span></p> <p><span style="color:#000000;">Nejlépe se zde daří odrůdě Ryzlink (78% z celkové produkce). Vína jsou elegantní, ovocitá, svěží a často pikantní, s vyváženou kyselinou.</span></p> <p></p>

Našli jsme 4 produktů.

Zobrazení 1-4 z 4 položek

Aktivní filtry